Összes megjelenítése

Babos Tímea egy nap alatt két meccset nyert Floridában

Eurosport Magyarország

Publikálva 02/05/2024 - 22:51 GMT+2

A negyedik kiemelt Babos Tímea két mérkőzést is két szettben nyert meg az egyesült államokbeli Bonita Springsben zajló 100 ezer dollár (36,4 millió forint) összdíjazású salakpályás női tenisztorna csütörtöki napján.

Babos Tímea (fotó: Hungarian Tennis)

Fotó: facebook

A világranglista 180. helyezettje az első fordulóban két 6:4-es szettben győzte le az amerikai Victoria Osuigwét, majd a nyolcaddöntőben utóbbi honfitársa, Sophie Chang ellen 7:5, 6:3-ra nyert. A nemzetközi szövetség (ITF) honlapja szerint a legjobb nyolc között a liechtensteini Kathinka von Deichmann lesz Babos ellenfele pénteken. Ugyanezen a floridai tornán Stollár Fanny 1:6, 6:2, 7:5-re kikapott a nyolcaddöntőben a harmadik kiemelt amerikai Ann Litől.
Az ugyancsak 100 ezer dollár összdíjazású wiesbadeni salakos torna nyolcaddöntőjében a világranglista 95. helyén álló Bondár Anna 6:7 (3-7), 6:2, 7:5-re kikapott az ukrán Katarina Zavackától, Udvardy Pannát pedig az elsőként rangsorolt argentin Julia Riera győzte le 6:4, 6:0-ra.